גרעין יחד

גרעין 'יחד' מורכב משתי קומונות הפועלות בשתי עמותות: 'אקים' ו'כיוונים', הפועלות עבור צעירים.ות עם מוגבלות ושילובם.ן בחברה הישראלית. הש"ש מהווים.ות כוח צעיר ואנרגטי המסייע בקידום תהליכים אישיים וקבוצתיים, פועלים.ות למען העשרת העשייה החינוכית מול הצעירים.ות תוך שימוש במיומנויות ובכלים הצופיים שרכשו, יוצרים.ות קשרים אישיים עם החניכים.ות בעמותות ודואגים.ות להביא את הניסיון והידע הנצבר לאורך השנה לתוך העשייה בהנהגות התנועה.

עמותת כיוונים
עמותת כיוונים פועלת בחיפה ונהריה ומטרתה לקדם צעירים.ות עם מוגבלויות לעצמאות בחברה. העבודה בעמותה מחולקת לשני מוקדים: נהריה וחיפה.
חיפה – הש"ש הינם חלק מהצוות במסגרות העיקריות של העמותה המכינות לחיים עצמאיים. הש"ש מתנדבים.ות במספר מכינות ומסגרות:
מכינת כרמל – מכינה לצעירים.ות ובוגרים.ות על הרצף האוטיסטי בדגש על ניהול חיים עצמאים, מכינת כו"ח – מכינה לצעירים.ות כבדי.ות שמיעה וחירשים.ות בדגש על חיי חברה והתנהלות עצמית.
מכינת "העתיד"- מכינה לצעירים.ות מהחברה הערבית עם מוגבלויות מוטוריות וחושיות שונות בדגש על חיי קבוצה וחיים עצמאים.
במכינות לש"ש מספר תפקידים שמסתכמים בלהיות דמות חברתית-חינוכית למשתתפים.ות, מעין אחים.יות וחברים.ות שתורמים להם.ן בתהליך לעצמאות ועוזרים בקידום תהליכים אישיים ופעילויות פנאי שונות.
מועדונית לנוער כבד שמיעה וחירש הש"ש מדריכים.ות ומעבירים.ות פעולות שלוש פעמים בשבוע.
במהלך השנה ישנם המון אירועי שיא, כגון מסיבת פורים של כלל העמותה, אירועי חנוכה וחגים נוספים, סופי שבוע מיוחדים מלאים בפעילויות משולבים עם כלל משתתפי המכינות, יציאה עם המועדונית לטיולים עם הצופים, ועוד.
נהריה- מתמקדת בעבודה עם צעירים.ות בעלי.ות מוגבלויות פיזיות והכנתם ליציאה לחיים עצמאיים. במסגרת העבודה כשש בעמותה הקומונה משתלבת במרכז תעסוקתי בבקרים- מקום אשר מסייע לחניכי העמותה ביציאה לשוק העבודה ופיתוח יכולות מגוונות, ובשעות אחר הצהריים משתלבים השש במכינות העמותה- מכינות אלו הן דירות בהן עוברים.ות החניכים.ות תהליך הדרגתי של יציאה לעצמאות יחד עם פעילויות פנאי ובילוי.

עמותת אקים
עמותת אקים היא עמותה הפועלת על מנת להפוך את החברה הישראלית למקום טוב יותר לא.נשים עם מוגבלות שכלית התפתחותית ולמשפחותיהם.ן, וליצור חברה מכבדת, חמה ומקבלת המאפשרת מימוש עצמי מתוך הכרה בשונות ומחויבות לשוויון הזדמנויות.
הקומונה ממוקמת בבת ים ומתנדבת בכל אזור המרכז, במסגרות השונות של אקים בגילאים שונים וברמות תפקוד שונות: מרכזי יום, הארכות יום (מועדוניות), מועדוני בוגרים, שווים במדים וכלים שלובים.

דברו איתנו

לי אור שפיגל – li-or@zofim.org.il