גרעין במדבר

גרעין במדבר שם לעצמו במטרה לקדם ערכים של שותפות ועשייה ערבית יהודית תוך קידום והעלאת השיח על המשבר הישראלי פלסטיני מנקודות מבט שונות.
הש"ש עובדים.ות בשיתוף פעולה עם ארגון אג'יק- מכון הנגב, שמאגד צעירים וצעירות מהחברה הערבית, השותפים.ות מאג'יק והשינשינים.ות נפגשים פעם בשבוע יחד לדון ולהעלות קשיים ונושאים שחשובים להם בכדי ליצור יחד קבוצה שתקדם תהליכים של שינויים חברתיים, שותפות ערבית יהודית וחינוך פוליטי, בבתי הספר ובמסגרות ההתנדבות השונות אליהן יגיעו כל משתתפי הפרוייקט.
הגרעין פועל כיום ב-4 קומונות:2 קומונות בבאר שבע, קומונה אחת בלוד וקומונה ברמלה.
לש"ש יש שיעורי ערבית מדוברת פעם בשבוע עם מורה לערבית – זאת בנוסף ללמידה השוטפת של הערבית אשר נוצרת באופן טבעי מהמפגש במסגרות השונות.

מסגרות בגרעין
הש"ש בגרעין מתנדבים.ות בבתי ספר יהודיים וערביים בבקרים ובמסגרות חינוך בלתי פורמליות אחר הצהריים: מועדוני נוער, בית חם, חונכויות אישיות, ושבטים שונים בהתאם לעיר בה פועלת הקומונה: באר שבע (2 קומונות), לוד ורמלה.
מסגרת גרעינית נוספת היא "מדברים במדבר"- בה הש"ש מעבירים.ות פעולות המתמקדות בערכי הגרעין בשבטים ובמוקדים שונים ברחבי הארץ.

איך לדעת שהגרעין מתאים לי?
הגרעין מתאים לך אם מעניין אותך להכיר את החברה והתרבות הערבית ב ישראל באמצעות עשייה משותפת. אם חשוב לך לחקור, להעמיק ולפעול לשינוי דברים שמפריעים לך.
אם את סקרנית ופתוחה בדעותייך לשמוע נקודות מבט שונות- גם מתוך החברה הערבית וגם מתוך החברה היהודית.
גרעין במדבר נועד לך אם חשוב לך להקשיב ולהעלות את השיח על השלום לסדר היום.

דברו איתנו

garinbamidbar@zofim.org.il
נגה גיימן – nogag@zofim.org.il
ניצן גבאי – nitzang@zofim.org.il